Yeyuci
Mayıs 23, 2024 SEO 0 Comment

Kurumsal SEO günümüzde her kurumsal firmanın ihtiyacı olarak ortaya çıkmaktadır. Her kurumsal firmanın ihtiyaçları doğrultusuda alacağı kurumsal SEO hizmeti ile çok daha fazla müşteriye ulaşacağı kesindir. Bizim firmamız tarafından kurumsal SEO üç basamaklı bir merdiven gibi inşa edilmektedir. Kurumsal SEO basamaklarını size kısaca anlatmaya çalışayım. Bu çalışmaları okuduğunuzda neden bizim Kaybettiğiniz müşteri için SEO işe yaramaz dediğimizi anlayacaksınız. Kurumsal SEO ile aynı sayıda organik ziyaretçi ile daha yüksek geri dönüşüm yakalarsınız.

Firma kimliğini netleştirme

Firma kimliğinin netlik kazanması kurumsal SEO için en önemli adımdır. Kendi standartlarımızı, müşteri kitlemizi, satış hedeflerimizi netleştirerek firma kimliğimizi ortaya koyarız. Kurumsal SEO çalışmaları bu firma kimliği üzerine yoğunlaşarak planlanır. Hangi ürünleri yada hizmetleri hangi müşteri gurubu için pazarlayacağımızı bilmek bizi kurumsal SEO konusunda bir adım öne geçirecektir.

Temel SEO Çalışmaları

Firma müşteri kitlemize nasıl bir firma profili çizeceğimizi belirledikten sonra slogan, sunum sayfaları, ve ürün, hizmet açıklamaları şekillendirilmeye başlanır. Standart olarak yapılan meta tag düzenlemeleri backlink ve makale çalışmalarını saymıyorum bile. Bu çalışmalar ile internet sitemize kazanılan müşterinin bizimle iletişime geçmesi önemlidir. Bunu bir örnek ile açıklamak gerekirse eğer çocukları için oyuncak bakan bir müşteri kitlemiz var ise ürünlerimizin kanserojen madde içermeyen kaliteli ürünler olduğunu ön plana çıkaracağız. Ama müşteri kitlemiz gözlük almak için sitemizi ziyaret eden müşteri kitlesi ise kontrast ayarı doğru yapılmış büyük yazı fontları ile hedefe giden bir çalışma çıkarmamız lazım.

Satış ve pazarlama

Kurumsal SEO konusundaki son adımımız satış ve pazarlama bu bölüm kurumsal SEO  danışmanlığı için en can alıcı bölüm. Buton renklerinden tutun, ürün açıklamalarına kadar pek çok ince ayrıntı ve detay burada saklı. Tüm dünyada tehlikenin rengi kırmızıyı sepete at butonu yaparak bile ne kadar satış kaçırılıyor tahmin bile edemezsiniz.

Sizin de gördüğünüz gibi biz kurumsal SEO kavramını pazarlama teknikleri ile birleştirerek kendi kurumsal SEO programımızı yaptık. Kullanıcının sitede kalma oranının bile SEO konusunu etkilediği GOOGLE algoritmasında size sadece tıklama değil, müşteri kazandırmayı hedefledik.

Yapacağımız çalışmaları ile hem organik aramalarda başarıya ulaşacaksınız. Hem de daha yüksek geri dönüşüm oranlarına sahip olacaksınız.

Bizden alacağınız güçlü backlink paketleri ile kendi seonuzu da yapabilirsiniz.