Seo , Türkçe karşılığı Arama motoru optimizasyonu olan çalışmalardır. Siteniz içerisinde belirlenmiş sözcükler ile Google veya diğer arama motorlarında yapmış olduğunuz aramalarda ilk sıralara çıkmanızı sağlayan çalışmalardır. Bilişim uzmanları yıllarca Google ve benzeri arama motorlarının algoritmalarını çözmeye çalışmışlardır. Seo çalışmaları da arama motorlarının algoritmalarına uygun olarak planlanıp yapılandırılmaktadır. Buradaki amaç aynı sektörde hizmet veren kuruluşlar arası rekabeti arttırmak ve Pazar payını arttırmaktır. Arama motorlarının önceliği olan unsurlar ;

·  İnternette var olabilmenin ilk koşulu adınıza ait bir domaininizin olmasıdır. Domain seçerken özellikle akılda kalıcı şeyleri seçmeniz sizin yararınıza olacaktır.

·  İnternet sitenizi amacına uygun şekilde ayarlayın.

·  İnternet sitenizin mobil uyumlu olmasına dikkat edin. Sonuçta teknoloji çağındayız insanlar size telefon, bilgisayar ve tabletlerden ulaşabilmeli

·  Site içinde arama optimizasyonu ayarlarınızın eksiksiz ve doğru yapılması gerekmektedir.

· Kod ve tasarım hatalarına karşı dikkatli olun.

· İnternet sitenizin hızlı açılıyor olabilmesine dikkat edin.

 

SEO DANIŞMANLIĞI NEDİR ?

Eğer sizde internet ortamında daha çok vakit geçirip ve daha çok tüketiciye ulaşıp gelirinizi arttırmak isterseniz yapmanız gereken Seo danışmanlığı hizmeti almak olacaktır. Seo danışmanlıkları yaptıkları çalışmalar ile sitenizi arama motorları içerisinde en üst sıralara taşımaya çalışırlar. Bu sayede siteniz arama motorlarında ne kadar üst sıralarda yer alırsa o kadar fazla tüketiciye ulaşabilirsiniz. Yukarı çıkan sitenizi arama motorları ziyaret eder ve sitenizin ziyaretçi sayısına göre size puan verir. Bu sayede siteniz arama motorlarında üst sıralara çıkmaya başlayacaktır. Bunu tek başına yapmak burada okumak kadar kolay olmayabilir. O nedenle bir Seo danışmanı ile anlaşmak işinizi görecektir.

Siteniz içerisinde uzun süre kalmak en önemli esaslardan biridir. Yani sitenizi ziyaret eden kullanıcı yavaş açılan sayfalardan , gereksiz ve konudan uzak tasarımdan sıkılıp sitenizi aynı anda yada birkaç dakika içerisinde terk edebilir. Arama motorlarında üst sıralara çıkmanın bir diğer kuralı da budur. Ziyaretçilerin uzun süre sitenizde kalmasını güzel bir tasarım ile sağlamak mümkün. İşinde uzman bir SEO danışmanı bu konuda sizi yönlendirecek ve en iyisine karar vermeniz için size yardımcı olacaktır.

Bu nedenle sizde tüm bu konularda hizmet alabilmek için, kaliteli, güvenilir ve işini bilen SEO danışmanlığı hizmeti veren firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Firmaların çalışma şekillerine göre alacağınız fiyat teklifleri içerisinde muhakkak firmanıza uygun bütçeli olanı bulacaksınız.